MEDNARODNA LIKOVNA NAGRADA EX-TEMPORE PTUJ, KARNEVAL
INTERNATIONAL VISUAL ART AWARD EX-TEMPORE PTUJ, CARNIVAL

Zdaj že tradicionalna likovna nagrada, ki se odvija v času pusta v najstarejšem slovenskem mestu je do danes, v letih 2003, 2004 in nato od leta 2011 do 2020 privabila na Ptuj več kot 1000 likovnikov izSlovenije, Italije, Avstrije, Nemčije, Romunije, Hrvaške in drugod.

Največjo likovna prireditev v pustnem času, organizira KUD Art Stays, skupaj z Mestno občino Ptuj, Javnim zavodom za turizem Ptuj in ostalimi sponzorji. Tematika je karnevalsko obarvana, slikarjem pa je prepuščena tudi prosta tema.

International Art Prize, held in the oldest Slovenian town of Ptuj, until today, in 2003, 2004 and then from 2011 to 2020 gathered over 1000 artists, coming from all over Slovenia, Italy, Austria, Germany, Romania, Croatia and elsewhere.

The biggest art event in the carnival period is organised by Art Stays, together with the Municipality of Ptuj, Public Tourist Institute, and other sponsors. The theme of the contest is the carnival, but there is also possible to participate in the category of the open theme. 

Podelitev nagrad 2021 / 2021 Award Ceremony

Razpis nagrade 2021 / 2021 Open Call

Dobitniki nagrad 2020 / 2020 Prizes:
Grand Prix MO Ptuj: Teja Tegelj
Odkupna nagrada MO Ptuj: Tatjana Plahuta
Odkupna nagrada MO Ptuj: Karol Kuhar
Odkupna nagrada MO Ptuj: Marijan Mirt
Nagrada za najbolj izvirnega kurenta: Milena Roštohar
Nagrado Galerije FO.VI: Janez Rotman
Posebno priznanje strokovne žirije in nagrado Hiše usnjarja Jerneja: Barbara Cetina
Posebno priznanje strokovne žirije in nagrado Doma kulture Muzikafe: Slavica Tesovnik
Posebno priznanje strokovne žirije in nagrada Casino & Hotel Admiral Poetovio – igralni salon: Tanja Špenko
Posebno priznanje strokovne žirije in nagrado Hotela Mitra: Verena Fanny Trausch
Priznanje strokovne žirije: Romeo Štrakl, Ivan Brodej, Barbara Daniela Zemin, Janez Rotman, Oto Vogrin, Robert Kosmač
Posebno priznanje nastarejši udeleženki: Rozina Šebetič

Dobitniki nagrad 2019 / 2019 Prizes:
Grand Prix Mestne občine Ptuj – TOMAŽ PLAVEC
Odkupna nagrada MO Ptuj – SILENE ARNALDI
Odkupna nagrada MO Ptuj – JANEZ ROTMAN
Odkupna nagrada MO Ptuj – GREGOR SAMASTUR
Nagrada za najbolj izvirnega kurenta – ANAMARI HRUP
Nagrada Galerije FO.VI – OTO VOGRIN
Posebno priznanje strokovne žirije in nagrada Hotela Mitra – KAROL KUHAR
Posebno priznanje strokovne žirije in nagrada Hotela MUZIKAFE- IVA DAVIDOVIĆ
Posebno priznanje strokovne žirije in nagrada Hiše usnjarja Jerneja- BRUT CARNIOLLUS
Posebna priznanja strokovne žirije so prejeli: VESNA PLAVEC, MOJCA LOVREC
Mala priznanja strokovne žirije za najmlajše: DANAJA GRANDA, SOFIJA VAN CAUTEREN, JAKOB FORBICI

Dobitniki nagrad 2018 / 2018 Prizes:
Grand Prix Mestne občine Ptuj – ANDREJA SRNA
Velika odkupna nagrada MO Ptuj – ŽELJKO STRELEC
Mala odkupna nagrada MO Ptuj – TEJA TEGELJ
Mala odkupna nagrada MO Ptuj – ŠTEFAN BREZOVNIK
Nagrada za najbolj izvirnega kurenta – MILENA ROŠTOHAR
nagrada Galerije FO.VI – ANDREJA SRNA
Posebno priznanje strokovne žirije in nagrada Hotela Mitra – OTO VOGRIN
Posebno priznanje strokovne žirije in nagrada Hotela MUZIKAFE- ALEX MITEV
Posebno priznanje strokovne žirije in nagrada Sobe Šilak- KSENIJA POTOČNIK
Posebna priznanja strokovne žirije so prejeli: MARIJA MILOŠIČ, TAMARA RIMELE, LAURA KUMPREJ

Dobitniki nagrad 2017 / 2017 Prizes:
Grand Prix Mestne občine Ptuj – URŠIČ MIRA
Velika odkupna nagrada MO Ptuj – ALBINA KRAGELJ
Mala odkupna nagrada MO Ptuj – LJUBA HAHONIN
Nagrada za najbolj izvirnega kurenta – GREGOR SAMASTUR
nagrada Galerije FO.VI – DANIELE CESTARI
Posebno priznanje strokovne žirije in nagrada Hotela Mitra – SLAVICA TESOVNIK<
Posebno priznanje strokovne žirije in nagrada Hotela MUZIKAFE- SERGEJ HAHONIN
Posebno priznanje strokovne žirije in nagrada Hotela Poetovio- MILENA ROŠTOHAR
Posebno priznanje strokovne žirije in nagrada Sobe Šilak- ANDREJA ERŽEN
Posebna priznanja strokovne žirije so prejeli:&nbsp; NIKO RIBIČ, JOŽE ŠUBIC, JANA GOVEDIČ, ŠEFIK BOLIĆ in ŽELJKO STRELEC – ŽEC
Posebno priznanje za najmlajše ustvarjalce/ke: ANITA GRANDA in TAMARA ARNUŠ

Dobitniki nagrad 2016 / 2016 Prizes:
GRAND PRIX MO PTUJ: Tanja Špenko
VELIKA ODKUPNA NAGRADA: Sabina Šinko
MALA ODKUPNA NAGRADA: Tonya Carpenter
NAGRADA GALERIJE FO.VI: Aleksander Fenos
NAGRADE GALERIJE 3D MESTRE (Benetke): Tjaša Čuš
POSEBNO PRIZNANJE STROKOVNE ŽIRIJE – Nagrada Hotela MITRA: Marinka Kerstein
POSEBNO PRIZNANJE STROKOVNE ŽIRIJE – Nagrada&nbsp; Sobe ŠILAK: Milena Roštohar
POSEBNO PRIZNANJE STROKOVNE ŽIRIJE – Nagrada DOM KULTURE – MUZIKAFE: Margot Sippl
POSEBNO PRIZNANJE STROKOVNE ŽIRIJE: Benjamin Kumprej, Oto Vogrin, Albina Kragelj

Dobitniki nagrad 2015 / 2015 Prizes:
GRAND PRIX MO PTUJ: Oto Vogrin
VELIKA ODKUPNA NAGRADA: Tanja Špenko
NAGRADA GALERIJE FO:VI: Kaja Urh
POSEBNO PRIZNANJE IN NAGRADA HOTELA MITRA IN SOB ŠILAK: Zikulnig Gudrun, Dubravko Mokrović
POSEBNO PRIZNANJE STROKOVNE ŽIRIJE: Tonya Carpenter, Hahonin Ljuba

Dobitniki nagrad 2014 / 2014 Prizes:
GRAND PRIX MO PTUJ: Andreja Repnik in Suzana Jović
VELIKA ODKUPNA NAGRADA: Franc Simonič
MALA ODKUPNA NAGRADA: Oto Vogrin
NAGRADA GALERIJE FO.VI: Benjamin Kumprej
POSEBNO PRIZNANJE STROKOVNE ŽIRIJE: Eva Schlitzer, Bogdan Čobal, Pavel Ščurk, Predrag Szilvassy Szy

Dobitniki nagrad 2013 / 2013 Prizes:
GRAND PRIX MO PTUJ: Tina Dobrajc
VELIKA ODKUPNA NAGRADA: Mito Gegič
MALA ODKUPNA NAGRADA: Mirna Sišul
NAGRADA GALERIJE FO.VI ZA MLADE UMETNIKE: Urška Mazej
NAGRADE GALERIJE 3D MESTRE (Benetke): Matej Čepin
POSEBNO PRIZNANJE STROKOVNE ŽIRIJE – Nagrada Hotela MITRA: Barbara Jurkovšek
POSEBNO PRIZNANJE STROKOVNE ŽIRIJE – Nagrada Sobe ŠILAK: Tanja Špenko
POSEBNO PRIZNANJE STROKOVNE ŽIRIJE: Gregor Samastur

Dobitni nagrad 2012 / 2012 Prizes:
GRAND PRIX NAGRADA: Narcis Kartardić
VELIKA ODKUPNA NAGRADA: Sabina Šinko
ŠTUDENTSKA NAGRADA: Tjaša Čuš
MALA ODKUPNA NAGRADA: Dacinger Igor
MALA ODKUPNA NAGRADA: Barbara Jurkovšek
GRAND PRIX GRAFITI: Aleksander Fenos
VELIKA ODKUPNA NAGRADA GRAFITI: Dino Kolarič
MALA ODKUPNA NAGRADA GRAFITI: Marko Gavez Kolarič

Dobitniki nagrad 2011 / 2011 Prizes:
GRAND PRIX MESTNE OBČINE PTUJ: Tanja Špenko
VELIKA ODKUPNA NAGRADA PODJETJA TALUM, D. D.: Barbara Jurkovšek
VELIKA ODKUPNA NAGRADA MIRANA SENČARJA: Dušan Fišer
MALA ODKUPNA NAGRADA BRIGITE HABJANIČ MERC: Duša Jesih
MALA ODKUPNA NAGRADA PODJETJA EL-DAR, D.O.O.: Gregor Samastur
MALA ODKUPNA NAGRADA PODJETJA AVTO PRSTEC, D.O.O.: Sabina Šinko
MALA ODKUPNA NAGRADA ALBERTA BENETA: Marija Mojca Vilar
6 POSEBNIH PRIZNANJ STROKOVNE ŽIRIJE: Jože Šubic, Benjamin Kumprej, Jože Foltin, Sanja Petrovič, Igor Dacinger, Bogdan Čobal